Çorapla Kazan Uygulaması

Merhabalar. Çorapla Kazan Uygulaması “Nasıl Kullanılır ?” adlı yazımıza hoş geldiniz.

“Görev Yap Para Kazan”

Bugün sizlere bir yandan gün geçtikçe popülerleşen bir “Görev Yap Kazan” uygulaması olan Çorapla Kazanı tanıtacağız bir yandan da uygulamayı “nasıl kullanmanız” gerektiğinden ve sizlere yardımcı olacak ipuçlarından bahsedeceğiz.

Keyifli okumalar 🙂

Çorapla Kazan Nedir ?

Çevrimiçi Organik Reklam Ağı Projesi (ÇORAP) internet üzerinden reklam verenlerin istediği hedef kitleye reklamını sunmasını sağlayan yapay zekâ destekli mobil (Android ve IOS) ve web üzerinden yayın yapan bir reklam yayınlama, izleme, izletme ve takip platformudur.

Reklam verenlerle potansiyel müşterileri buluşturarak uçtan uca dijital pazarlama hizmeti sunarken, internetten görev yaparak para kazanmak isteyenlerin de gelir elde etmesini amaçlamaktadır. Çorapla Kazan, bu uygulamanın görev yaparak para kazanmak isteyen kişilere hitap eden kısmıdır. Mevcut haliyle reklam verenlerin kendi sosyal medya kanallarını ve web sayfalarını yükseltmek için verdikleri görevleri görev yapanlarla buluşturma hizmeti vermektedir. 

Çorap Uygulamasını İndirmek

Uygulamamızın indirme linki aşağıda mevcuttur.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sentius.corapp

https://apps.apple.com/tr/app/%C3%A7orap-anket-yap-para-kazan/id1638166236?l=tr

Çorapla Kazan Uygulaması “Nasıl Kullanılır ?”

O zaman sizleri uygulamamızda ufak bir gezintiye çıkartalım ve Çorapla Kazanı nasıl kullanmanız gerektiğiyle alakalı ipuçlarına göz atalım.

Çorap Uygulaması

Çorap uygulamamıza https://www.corap.app/home adresinden giriş yapıyoruz.

Giriş Ekranı

Bizleri giriş ekranı karşılıyor.

1) Önce uygulamaya kaydoluyoruz.

2) Kaydolduktan sonra giriş yapıyoruz.

Ana Sayfa

Uygulamaya giriş yaptık ve ana sayfaya geldik.

Sayfa içerisinde kullanıcı adımızla beraber çeşitli bilgiler ve duyurular görmekteyiz.

Ekranımızın en aşağısına yer alan ve uygulama içerisindeki sayfalarda gezinmemizi sağlayan ikonların olduğunu görüyoruz.

Sayfa İkonları
 • Ana sayfa (ev) ikonu : Giriş yaptığımızda karşımıza çıkan sayfaya bizi götürür.(Yukarıda yer alan görselde olduğu gibi)
 • Ana menü ikonu : Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alır ; uygulama içerisinde yer alan sayfalar arasında gezinti yapabilmemizi sağlar.

 • Görev (listesi) ikonu : Görevlerin bulunduğu sayfaya yönlendirir ve mevcut olarak tanımlanmış görevlerin bulunduğu sayfaya ulaşırız. Görevlerin sol tarafında yer alan kalp işaretine tıklayarak o görevi “favorilere” ekleyebilirsiniz. Sayfanın üst kısmında bulunan “görevleri filtrele” seçeneğiyle , istediğiniz sosyal medya kanallarını seçerek sadece onlarla ilgili olan görevleri görebilirsiniz.

 • Kalp ikonu : Favorilere eklenmiş görevlerin bulunduğu sayfaya ulaştırır.

 • Kontrol listesi ikonu : Geçmişte yaptığımız görevleri görebileceğimiz sayfaya ulaştırır.

 • Profil ikonu : Kullanıcıya (yani bize) ait çeşitli bilgilerin yer aldığı ve uygulama deneyimlerimizi geliştirmeye yarayan seçeneklerin bulunduğu sayfaya yönlendirir.

Profiliniz

Sayfanın üst kısmında kullanıcı adımızın ve hesabımızda biriken puanların olduğu alan vardır. Sayfanın devamında ise uygulama deneyimimizi iyileştirip geliştirebileceğimiz çeşitli seçenekler bulunmakta.(Yukarıda bulunan görselde olduğu gibi)

Şimdi sırasıyla onlara bir göz atalım.

 • Kullanıcı Tipi ile uygulamayı “kim” olarak (görev yapan ya da reklam veren) kullanmak istediğimizi seçeriz.

 • Cüzdan ile uygulama içerisindeki bakiyemizi görebilir ve yeterli puan limitine ulaştığımızda buradan para çekme işlemi yapabiliriz. (Bu ve benzeri işlemleri yapabilmeniz için Papara ya da banka hesaplarınızın bulunması ve cüzdan kısmına eklenmesi gerekmektedir)

 • Sosyal Kanallarım ile sahip olduğunuz (kendinize ait) sosyal medya hesaplarını ekleyebilir ve daha çok göreve erişme imkanı bularak uygulama içi deneyiminizi artırabilirsiniz.(sosyal medyanızı ekleyebilmek için gerekli olan şartları sağladığınızdan emin olunuz)

 • İlgi Alanlarım ile seçtiğiniz konu başlıkları üzerinden , görev yaparken ilgili konularda reklamlar görebilirsiniz.

 • Davet Et Kazan ile size özel davet kodunu çevrenizdeki kişilere göndererek onları da uygulamaya kaydettirirseniz , davet ettiğiniz kişiyle beraber o anda 100 çorap puan kazanma imkanınız olur. (Bu işlemi yerine getirirken ilgili sayfada belirtilen bilgilendirmeyi okuyunuz)

 • Dil Seç özelliği sizlere uygulamayı kullanırken daha rahat ve anlaşılır bir deneyim sağlar. Mevcut olan kullanım dilinizi değiştirerek de uygulamayı farklı dillerde de deneyimleyebilirsiniz.(Uygulamamız üzerinde şu an Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri mevcut , ilerleyen zamanlarda bu alana başka dilleri de eklemeyi düşünüyoruz)

Uygulamadaki Rolünüzü Değiştirmek

Çorap uygulamasını kullanırken rolünüzü değiştirebilir ve uygulamamızdan iki farklı şekilde yararlanabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse az önce anlattıklarımız “görev yapan” rolünde olan bir kullanıcıya aitti.

Gelin o zaman uygulamadaki rolümüzü değiştirelim ve sonuçlarına bir göz atalım.

Reklam Veren Rolü

Uygulamanın ana sayfasına tekrardan gidiyoruz ve kullanıcı profilimizin yanında yer alan “rolünüzü değiştirin” butonuna tıklıyoruz.

Böylece “görev yapan” rolünden “reklam veren” rolüne geçiş yapmış oluyoruz.

Buradaki sayfa ikonlarına bakacak olursak ,

 • Ev ikonu : Ana sayfaya gitmenizi sağlar.(Yazının başında “görev yapan” rolü için anlattığımız gibi)
 • Artı (+) ikonu : Sosyal medya kanalı seçmenize , seçili sosyal medya kanalı üzerinden görev talebi oluşturmanıza ve görevi eklemenize yarar.

 • Görev (listesi) ikonu : Eklediğiniz görevlerin listesine ulaşmanızı sağlar.

 • Para ikonu : Oluşturmak istediğiniz görevlere karşılık gelen ücretlerin yer aldığı fiyatlandırma tablosuna ulaşmanızı sağlar. (Reklam veren rolündeki üyelerimize sağlamış olduğumuz hizmet bedeli olarak)

 • Profil ikonu : Uygulamadaki profilinize ait çeşitli bilgilerin yer aldığı ve uygulama deneyimlerimizi geliştirmeye yarayan seçeneklerin bulunduğu sayfaya yönlendirir. (Görev yapan rolünde karşımıza sayfayla benzer özellikler taşıdığından ayrıca bahsedilmemiştir)

Görevler ve Puanlar

Çorapla Kazan bir “Görev Yap Para Kazan” uygulaması olduğu için , içerisinde yer alan görevleri tamamlayarak puanlar toplarsınız ve sonrasında puanların karşılığı olan miktar uygulama hesabınızda birikir.

Hesabınızda Biriken Parayı Çekmek

Uygulama hesabınızda biriken parayı çekebilmek için toplamda 5000 puana ulaşmanız gerekmektedir. Eğer 5000 puana ulaşırsanız 50 TL’lik bir çekim hakkınız olacaktır.

Görevleri Yaparken

Uygulama içerisinde verilen görevlere nasıl ulaşabildiğinizden yazımızın başında bahsetmiştik.

Şimdi de görevlerle alakalı birkaç bilgilendirmede bulunacağız.

Bir görevi yerine getirirken (genel olarak) izlemeniz gereken adımları sıraladık.

 1. Çorap uygulamasına https://www.corap.app/home adresinden giriş yapıyoruz.
 2. Görev sayfasına geliyoruz.
 3. Yapmak istediğimiz görevi bulduktan sonra , ilgili görevin detaylarının bulunduğu sayfaya ulaşıyoruz.
 4. Sayfada yer alan görev açıklamasını dikkatlice okuyoruz.
 5. Bizden istenen zamanı da göz önünde bulundurarak görev için verilen bağlantıya tıklıyoruz.
 6. Ulaştığımız bağlantı sayfasında bizden istenen işlemi gerçekleştirdikten sonra sayfamızın ekran görüntüsünü alıyoruz. (mümkünse tam sayfa) , (tarih veya saatin görüneceği şekilde)
 7. Sonrasında tekrardan https://www.corap.app/home adresinden uygulamamıza giriş yapıyoruz.
 8. Seçili görev sayfasına ulaşıyoruz ve aldığımız ekran görüntüsünün bulunduğu dosyayı sisteme yüklüyoruz.
 9. Ekibimiz tarafından gönderdiğimiz dosya onaylandıktan sonra görevi tamamlamış oluyoruz.

Bu anlatmış olduğumuz adımları bir örnek üzerinden uygulamalı olarak görmek isterseniz : Çorapla Kazan ile YouTube’da “beğenerek” para kazanmak –> https://coraplakazan.com/youtube-ile-para-kazan-begen-gorevi/ adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Görev Kanıtı Atarken Buraya Dikkat

Ekiplerimizin yaptığınız görevi doğrulayabilmesi için tam sayfa ekran görüntüsü almaya ve işlem yaptığınız tarih veya saatin net bir biçimde görünebilmesine özen gösteriniz. Doğrulama süreci her ne kadar uzaktan ve dijital bir ortamda yapılsa da bu sistemi çeşitli yollarla istismar etmeye çalışanlar olabilir. O yüzden bu süreçte aldığınız ekran görüntüsünde yapılmayan görevi yapılmış gösterme gibi hileli uygulamalarla üzerinde oynanmış olduğunu ekip arkadaşlarımızca tespit edilmesi durumunda üyeliklerine son verileceğini ve bir daha bu uygulamanın hizmetlerinden faydalanamayacağını da belirtmek isteriz. Sizlerin de bu konudaki hassasiyetlerimizi göz önünde bulunduracağınıza inanıyoruz.

Daha Hızlı ve Daha Çok Puan Toplamak

Her görevin de kendine göre bir puanlama sistemi vardır. Daha fazla puanı daha hızlı bir şekilde toplamak için daha çok görev tamamlayabilir, kullanıcısı olduğunuz çeşitli sosyal medya platformlarını Çorapla Kazan uygulamasına ekleyebilir ve puan toplama alanınızı genişletebilirsiniz.

Sorular ve Destek

Uygulama içerisinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız uygulama içerisindeki destek sayfasına gidip sorununuzla alakalı destek talebi oluşturabilirsiniz. Destek sayfasına ulaşmak için uygulamadaki ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ana menü ikonuna tıklayarak menüde yer alan destek adlı bölümü seçmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca , ana menüde bulunan iletişim bölümüne tıklayarak bizlere doğrudan veya e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz.

Uygulama ile ilgili merak ettiğiniz konuları aynı şekilde ana menü ikonundan “sık sorulan sorular” adlı bölümü seçerek hem “görev yapan” hem de “reklam veren” ile alakalı çeşitli soruları cevaplandırdığımız sayfaya ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için https://www.youtube.com/@CoraplaKazan adlı youtube kanalımıza ve https://coraplakazan.com/da yayınlamış olduğumuz diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Sonuç

Bugün sizlere hem verilen görevleri yapıp para kazanabileceğiniz popüler bir uygulama olan Çorapla Kazan’ı kısaca tanıttık hem de Çorap uygulamasını “nasıl kullanabileceğinizi” anlattık. Siz okuyucularımız için bilgilendirici ve keyifli bir yazı olduğunu umuyoruz.

Bir sonraki Çorapla Kazan yazımızda görüşünceye dek , web sayfamızı takipte kalabilir ve diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın 🙂

One thought to “Çorapla Kazan Uygulaması “Nasıl Kullanılır ?””

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir